suplementy na samopoczucie

0

Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby jedzone potrawy były zdrowe, zdarza się, że nasz sposób odżywiania musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Jako że rynek suplementów wciąż jeszcze podlega przemianom, wielkość możliwości wyboru może utrudniać decyzję.
Warto zatem mieć świadomość, czym kierować się przy zakupie preparatu, tak, by korespondował z naszymi potrzebami. Suplement nie powinien być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że konkretnych minerałów czy związków witaminowych nie potrafimy przyjąć wraz z pokarmem. Dobierając odżywkę można uciec się do konsultacji farmaceuty lub innej posiadającej wiedzę osoby. Korzystnie mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych składników potrzeba organizmowi dziewczyny w okresie dojrzewania, a kompletnie innych – trzeba kobiecie w okresie menopauzy.
Czytaj dalej o suplementach na menopauzę
Z wykorzystaniem odpowiedniego preparatu można przykładowo zminimalizowania różnego typu niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią pań. Natomiast jeśli borykamy się z przewlekłym brakiem wigoru lekarstwem może okazać się specyfik zawierający wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki typ preparatu nabędziemy. Konieczne jest jego optymalne dawkowanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt częste.